Витоша загуби с 0:2 визитата си на Етър

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:2 гостуването си на Етър (Велико Търново) в последен двубой от Група „А“ в плейофната фаза на Първа професионална лига. И двете попадения във вратата на „тигрите“ паднаха през първата част. Велко Батрович откри в 19-ата минута, а десет по-късно Милчо Ангелов удвои. Поражението по никакъв начин не промени положението в потока, като момчетата на Росен Кирилов запазиха третата си позиция в класирането и ще играят първи бараж за оцеляване с четвъртият от Група „Б“ – Дунав (Русе). Двубоят на градския стадион в Малката Виена ще бъде на 8 май, сряда, от 19:30 часа.

Етър (Велико Търново) – Витоша (Бистрица) 2:0
1:0 Батрович 19‘
2:0 Ангелов 29‘

Етър: 1. Иванов, 84. Илиев (70. Стенев 75‘), 21. Василев, 16. Гълъбов (3. Артюнин), 25. Стоянов, 5. Сърмов (k), 22. Колев, 17. Мане, 10. Батрович, 8. Руменов (75. Стоянов), 7. Ангелов
Старши треньор: Красимир Балъков

Витоша: 1. Василев, 94. Попев, 5. Бонев, 22. Милчев, 18. Цанков, 80. Котев, 88. Лазаров (7. Кочилов 60‘), 14. Садула (к), 23. Гъргоров (10. Амзин 75‘), 77. Вълчанов, 45. Долапчиев (96. Милев 60‘)
Старши треньор: Росен Кирилов

Жълти картони: Гълъбов (Етър); Бонев (Витоша)