Витоша загуби с 2:3 домакинството си на Локо (Пд) (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 2:3 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в последен двубой от 11-тия кръг на efbet Лига. Футболистите на Енгибар Енгибаров могат да съжаляват, че не се поздравиха поне с точката, но първо, допуснаха сериозни индивидуални грешки при попаденията на гостите, и второ, не се възползваха от чудесните възможности за гол, които се откриха пред тях.

Начало на головата серия даде Диниш Алмейда, който се разписа след малко повече от половин час игра. След подновяването на играта – в 52-ата минута, Георги Илиев удвои, но само секунди по-късно Атанас Кабов намали с първото си попадение в елита на България. Четвърт час по-късно обаче талантливият футболист фаулира противников играч в собственото си наказателно поле и капитанът на „черно-белите“ Димитър Илиев не сгреши от бялата точка.

В 76-ата минута груба грешка в защитата на Локомотив даде възможност на Григор Долапчиев да открадне топката, да напредне и да се озове очи в очи с Мартин Луков. Нападателт на „тигрите“ обаче реши да заобиколи на скорост вратаря и след това да стреля, но националът се хвърли в краката му и улови топката. Витоша все пак стигна до втори гол, но твърде късно – дълбоко в добавеното от Георги Давидов време, когато точен бе Венцислав Бонев.

След поражението на домашна сцена Витоша остава на последното, 14-то място в класирането с актив от 3 точки. В следващия, 12-ти кръг момчетата на Енгибар Енгибаров гостуват на „Българска армия“. Двубоят с „червените“ е насрочен за 5 октомври, събота, от 20:00 часа.