Витоша надигра Етър, но стигна само до точката

Витоша (Бистрица) надигра, но не успя да победи Етър (Велико Търново) в един от най-интригуващите мачове от 12-ия кръг във Втора професионална лига. Футболистите на старши треньора Костадин Ангелов владееха инициативата през по-голяма част от времето и създадоха редица положения за гол пред вратата на „болярите“, но не успяха да ги реализират.

Бистричани успяха да открият резултат в 37-ата минута, когато след хубава атака по лявото крило, топката бе подадена към един от най-добрите на терена – Георги Амзин, който с техничен удар я прати в долния десен ъгъл на Кирил Акалски. До края авансът на Витоша можеше да бъде удвоен, но след страхотен удар с левия крак на Китан Василев, топката срещна страничната греда.

Втората част започна с нов пропуск на домакините, които продължаваха да страдат от липса на късмет. Противно на логиката, вместо да стигне до втори гол, Витоша допусна по нелеп начин да бъде изравнен. Появилият се след почивката Иван Петков се възползва от грешка в защитата на „зелените“ и от 30 метра успя да прехвърли вратаря им за крайното 1:1.

В класирането Витоша (Бистрица) заема петото място с актив от 20 точки. Лидер след кръга вече е Септември (Симитли), който има 24. В следващия кръг футболистите на Костадин Ангелов и Росен Кирилов гостуват на 20 ноември на Ботев (Враца).