Витоша с минимална загуба в Търново (видео)

Тимът на Витоша (Бистрица) загуби с минималното 0:1 гостуването си на Етър (Велико Търново) в последен двубой от десетия кръг на efbet Лига. Единственото попадение на стадион „Ивайло“ реализира Яни Пехливанов в 42-ата минута.

Мачът можеше да се развие по коренно различен начин за „тигрите“, ако в 25-ата минута Емил Гъргоров бе реализирал 11-метровия наказателен удар, отсъден в тяхна полза. Бадема обаче бе „надигран“ от Христо Иванов, който успя с крак да избие топката.

Малко преди последния съдийски сигнал пък бившият национал на България остави съотборниците си с човек по-малко, след като влезе в пререкание с главния съдия Владимир Вълков и бе изгонен.

След изиграването на първите десет мача от новия шампионат Витоша остава на последното, 14-то място в класирането с актив от 3 точки. В следващия кръг „тигрите“ приемат Локомотив (Пловдив). Двубоят в Бистрица е на 30 септември, понеделник, от 20:00 часа.