Браво! Витоша се пребори за точката срещу Левски (видео+снимки)

Отборът на Витоша (Бистрица) спечели третата си точка в българския елит, след като в двубой от XVI кръг на Първа професионална лига геройски се пребори за нея с тима на Левски. В здрав сблъсък на Националния стадион, пред около 1300 зрители, селекциите на Костадин Ангелов и Делио Роси не успяха да си отбележат гол след 90 минути игра.

Нещо повече, „сините“ получиха правото да изпълнят повече от спорна дузпа, отсъдена от рефера Георги Давидов в 44-ата минута. Блестящият в тази среща Михаил Иванов обаче отрази удара на Жорди Гомес и вдъхна сили и увереност на своите съотборници, че могат да се противопоставят на именития си съперник.

През втората част бистричани се бранеха смело в своята половина и в крайна сметка не само спечелиха изключително престижна точка при домакинството си на Левски, но и сложиха край на негативната си серия от загуби.

В следващия кръг Витоша гостува на българския шампион Лудогорец. Двубоят на “Лудогорец Арена” в Разград е на 27 ноември, понеделник, от 17:30 часа.