Дъжд прекрати втората контрола на Витоша

Отборът на Витоша (Бистрица) записа второ поредно равенство по време на предсезонната си подготовка. Дни след като завършиха 1:1 срещу Литекс, днес момчетата на Росен Кирилов завъртяха 2:2 срещу добре познатия тим на Дунав (Русе). Проверката, играла се на стадион „Раковски“ в Севлиево, бе прекратена в 75-ата минута заради проливния дъжд, излял се на терена.

Иначе Борислав Балджийски откри резултата в 13-ата минута, но десет по-късно Лъчезар Котев изравни. В 55-ата Ивайло Лазаров доведе нещата до пълен обрат, но в 67-ата Ахмед Ахмедов отбеляза втори гол за русенци, оказал се последен в срещата.

По ирония на съдбата именно с домакинство на Дунав Витоша ще открие втория си сезон в елита на България. Следващата проверка на отбора пък е на 4 юли, в Говедарци, където съперник ще бъде тимът на Локомотив (Пловдив).