Христов откри головата си сметка при категоричното 4:1 над Банско

Отборът на Витоша (Бистрица) се наложи с категоричното 4:1 като домакин на Банско в двубой от 20-ия кръг на Втора професионална лига. Футболистите на старши треньора Костадин Ангелов изиграха изключително силно първо полувреме, в което решиха крайния изход на срещата.

Още в третата минута капитанът Четин Садула откри резултата. Шест минути по-късно новото попълнение Стефан Христов удвои след индивидуален пробив. Това бе първи гол за доскорошния нападател на Спартак (Плевен) в официален двубой с екипа на Витоша. В 20-ата минута Ивайло Лазаров се разписа от фаул и направи класическа преднината за домакините.

В 31-ата с втория си гол в срещата Христов съвсем утежни положението на Банско, след като резултатът набъбна до 4:0. Гостите от курортното градче все пак върнаха едно попадение, дело на Фикийн, разписал се в 34-ата минута. През второто полувреме, въпреки че и пред двата отбора се откриха добри възможности за гол, такъв не падна.

След втората си победа над Банско в настоящия шампионат Витоша събра 36 точки в актива си и временно зае третото място в класирането. Бистричани се доближиха на три точки от втория Септември (София), като дистанцията от шест до първия Етър (Велико Търново) се запази. В следващия кръг играчите на Костадин Ангелов гостуват на Левски (Карлово). Двубоят с последния в таблицата е на 18 март от 15:00 часа.