Какво начало на сезона! Витоша със страхотен обрат и победа още на старта (видео)

Новият сезон в Първа професионална лига започна повече от добре за тима на Витоша (Бистрица). „Тигрите“, които си извоюваха оставането в елита на България, сътвориха пълен обрат и спечелиха с 2:1 домакинството си на Дунав (Русе). Доскорошният асистент на вече главния мениджър Костадин Ангелов – Росен Кирилов, пък записа победа още в дебюта си като старши треньор.

В герои за бистричани, които изоставаха в резултата още в 4-ата минута след гол на Ахмед Ахмедов, се превърнаха новото попълнение Наско Милев и голмайсторът Стефан Христов. Нападателното дуо матира русенци в рамките на само 120 секунди.

Първо Милев се разписа от дузпа в 62-ата минута, след като бе съборен от Станислав Антонов в наказателното поле, а две по-късно Христов бе намерен по отличен начин от Георги Амзин и от непосредствена близост прати топката в мрежата на „драконите“.

За съжаление на Росен Кирилов и щаба му, двама от титулярите в редиците на Витоша – Петко Цанков и Анти Рениа, бяха изгонени в самия край на мача и със сигурност пропускат домакинството на ЦСКА-София следващата седмица. Двубоят на Националния стадион „Васил Левски“ е на 29 юли, неделя, от 20:45 часа.

Витоша (Бистрица) – Дунав (Русе) 2:1
0:1 Ахмедов 4‘
1:1 Милев 62‘ (д)
2:1 Христов 64‘

Витоша: 12. Георгиев, 19. Рениа, 24. Купенов, 15. Мутафчийски, 18. Цанков, 10. Амзин (к), 17. Петров (7. Кочилов 67‘), 80. Котев, 99. Христов (5. Бонев 89‘), 11. Кутев (14. Садула 73‘), 96. Милев
Старши треньор: Росен Кирилов

Дунав: 86. Антонов, 4. Патев, 14. Васев, 16. Ковачев (к), 5. Динков, 25. Балджийски, 31. Станоев, 8. Коконов (94. Силва 64‘), 98. Ковачев (11. Пехливанов 82‘), 77. Костадинов (7. Александров 60‘), 9. Ахмедов
Старши треньор: Малин Орачев