Немислимото се случи! Витоша оцеля (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) сътвори истинска сензация, след като победи по изключително драматичен след изпълнение на дузпи Локомотив (София) и си гарантира и догодина мястото в Първа професионална лига. Така немислимото допреди няколко седмици се случи – “тигрите” наесен отново ще са част от майсторската група.

В редовното време на двубоя, играл се на стадион “Локомотив” в Пловдив, двата отбора си размениха по един гол. Илия Димитров откри резултата още в 4-ата минута, а Даниел Кутев изравни в 63-ата. Десетина минути преди края на срещата бистричани останаха с човек по-малко, след като втори жълт, респективно червен картон получи Ивайло Лазаров.

В продълженията отново “железничарите” взеха аванс, след като Здравко Димитров се разписа извън пределите на наказателното поле. И тъкмо когато всички очакваха Локомотив да изхвърли Витоша от елита, в 123-ата минута Стефан Христов се оказа най-съобразителен след една избита от Кацарев топка и я прати в мрежата му за 2:2.

При дузпите в герой за тима на Костадин Ангелов се превърна вратарят Николай Георгиев, който спаси ударите на Мартин Станкев и Владимир Семерджиев. “Тигрите” пък бяха безпощадни от бялата точка, като след перфектните изпълнения на Кристиян Кочилов, Георги Ангелов и Лъчезар Котев, Стефан Христов отбеляза дузпата, която продължава приказката на Витоша в елита на Българи.

Витоша (Бистрица) – Локомотив (София) 2:2 (6:4 след дузпи)

Витоша: 12.Георгиев; 5.Бонев, 25.Ангелов, 6.Гьонов (2.Гочев 46′), 11.Кутев, 15.Мутафчийски, 17.Петров (7.Кочилов 90′), 88.Лазаров, 80.Котев, 45.Долапчиев, 99. Христов
Старши треньор: Костадин Ангелов

Локомотив: 1. Кацарев; 6. Семерджиев, 15. Горанов, 66. Бранеков, 21. Контохристос; 14. Иванов; 7. Александров (13. Предев 80′), 33. Том (77. Станкев 89′), 18. Цветков, 88. Романов (20. Димитров 95′); 9. Димитров
Старши треньор: Младен Додич

Жълти картони: Ангелов, Петров, Гьонов, Лазаров, Долапчиев, Гочев, Кутев (Витоша); Том, Иванов, Горанов, Семерджиев, З. Димитров, Станкев, Кацарев (Локомотив)
Червен картон: Лазаров 81′ (Витоша)
Главен съдия: Никола Попов