Нов разгром с 4:1 за Витоша

Отборът на Витоша (Бистрица) се доближи само на точка от втория във Втора професионална лига Септември (София). В двубой от 21-ия кръг футболистите на старши треньора Костадин Ангелов надиграха категорично с 4:1 като гост последния в групата Левски (Карлово).

Две от новите попълнения – Стефан Христов и Петко Цанков, дадоха комфортен аванс на бистричани още до почивката. Бившият нападател на Спартак (Плевен) откри резултата в 23-ата минута, а в 43-ата привлеченият по време на “Балчик Къп” Цанков удвои.

Пет минути след подновяването на играта юношата на Черно море реализира второто си попадение в мача, а в 72-ата щатният голмайстор Георги Амзин покачи на 4:0. Почетното попадение за Левски (Карлово) бе дело на опитния Янко Вълканов.

С този успех Витоша събра 39 точки, запази третото си място и се доближи само на една от втория Септември (София). Лидер продължава да бъде съставът на Етър (Велико Търново), който има 42. Четвъртият в подреждането – Созопол, е с шест точки зад бистричани, но и мач по-малко.