Нов впечатляващ обрат и Витоша грабна трите точки срещу Септември (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) постигна за втори път през сезона впечатляващ обрат и изключително ценна победа. Този път “тигрите” се върнаха в мача и стигнаха до трите точки след 2:1 като домакин на Септември (София) в първи двубой от десетия кръг на Първа професионална лига.

Момчетата на Росен Кирилов се оказаха изоставащи в резултата още в 13-ата минута, след като капитанът на септемврийци Борис Галчев откри с много хубав удар от далечна дистанция. В края на първата част гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Диаби за игра с ръка в наказателното поле. За съжаление, Григор Долапчиев пропусна да изравни от бялата точка.

След почивката обаче, останали с човек повече и вдъхновени да се върнат на пътя на победите, “тигрите” бяха пълни господари на терена. В крайна сметка, макар и много трудно, стигнаха до късен и пълен обрат. Първо Иван Вълчанов се разписа в 75-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал Ивайло Лазаров реализира рядко красив гол от пряк свободен удар.

Така Витоша записа четвърта победа от началото на кампанията в родния елит. С нея бистричани събраха 13 точки в актива си и се изкачиха до седмото място във временното класиране. В следващия кръг момчетата на Росен Кирилов гостуват на Етър във Велико Търново.

Витоша (Бистрица) – Септември (София) 2:1
0:1 Галчев 13′
1:1 Вълчанов 75′
2:1 Лазаров 89′

Витоша: 1. Василев, 2. Гочев, 4. Узунов (14. Садула 69′), 10. Амзин (к), 11. Кутев, 18. Цанков, 24. Купенов, 45. Долапчиев (99. Христов 62′), 66. Вълчанов, 88. Лазаров, 94. Милчев
Старши треньор: Росен Кирилов

Септември: 21. Георгиев, 8. Галчев (к) (9. Будинов 84′), 6. Бенга, 24. Георгиев, 10. Чандъров, 15. Добрев, 25. Стоянов, 20. Байду (11. Тилев 70′), 19. Гади, 4. Диаби, 14. Меледже (26. Алвеш 57′)
Старши треньор: Николай Митов

Жълти картони: Гочев, Лазаров (Витоша); Диаби, Меледже (Септември)