С обрат в края на мача Витоша се върна на победния път

С пълен обрат в последните 20-ина минути отборът на Витоша (Бистрица) сложи край на “черната” си серия от три поредни загуби. В двубой от 28-ия кръг на Втора професионална лига тимът на Костадин Ангелов победи с 2:1 гостуващия Ботев (Враца).

Противно на логиката и факта, че врачани останаха с човек по-малко още в 10-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Иво Харизанов, именно те първи успяха да открият резултата чрез Емил Стоев в 24-ата минута. С попадения на Ивайло Лазаров в 71-ата и Пол Отофе в 78-ата минута обаче бистричани стигнаха до победата и ценните три точки.

С тях те събраха 49 в актива си и си върнаха третата позиция в класирането. Два кръга преди края Витоша има аванс от две точки пред четвъртия в подреждането Поморие. В следващия клубът от Бистрица гостува на Ботев (Гълъбово), а в последния кръг приема дубъла на ЦСКА-София.

Припомняме, че Витоша бе без наставника си Костадин Ангелов и капитана си Четин Садула, които са наказани до края на редовния сезон, без голмайстора си Стефан Христов, който е със счупен крак, и без един от стълбовете в отбраната си – Николай Христозов, който изтърпя наказание от една среща.

Снимка: Sportal.bg