Силен мач и незаслужена загуба за Витоша на старта на efbet Лига (видео и снимки)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 2:3 гостуването си на Славия в двубой от първия кръг на родната efbet Лига. “Тигрите” на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка допуснаха пълен обрат и поражение в столичния квартал “Овча купел”. Визитата на най-стария столичен клуб бе и официален дебют за старши треньора Енгибар Енгибаров, неговия щаб и голяма част от играчите в зелено.

Мачът на стадиона, на който Витоша си подсигури за трета поредна година участие в майсторската ни група след победа с 3:0 над Монтана на баража, започна отлично за момчетата на Енгибаров. В 11-ата минута Георги Амзин получи топката пред наказателното поле и с туповен изстрел опъна мрежата зад Стергиакис. Радостта на “тигрите” обаче трая твърде кратко, след като две минути по-късно капитанът на “белите” Янис Карабельов възстанови равенството.

В 23-ата минута неостаряващият Емил Гъргоров отново даде аванс на Витоша, след като от близко разстояние не остави шанс на гръцкия страж. В края на първата част Бадема бе много близо до това да отбележи феноменален гол от центъра, но Стергиакис със сетни усилия успя да спаси.

През втората част Славия стигна до пълен обрат, началото на който на който бе дадено с грешка на вратаря Кристиян Кацарев в 60-ата минута. Пристигналият от Верея страж първоначално улови топката, но след това я изпусна и даде възможност на Дарко Тасевски да я прати в мрежата му. Четвърт час по-късно Витоша отново имаше шанс да излезе напред в резултата, но късметът този път обърна гръб на “тигрите”, след като Курупис разтресе напречната греда след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

За съжаление, вместо “зелените” да стигнат до трети, победен гол, такъв отбелязаха домакините. Две минути преди последния съдийски сигнал на Георги Давидов младежкият национал на България Калоян Кръстев се разписа с глава и донесе на своя отбор трите точки.