Тежко поражение за Витоша като домакин на Ботев (Враца) (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) допусна тежка загуба с 2:5 като домакин на Ботев (Враца) в двубой от IV кръг на Група „А“ на плейофите в Първа професионална лига. „Тигрите“ имаха изключителен малшанс, след като пропуснаха няколко стопроцентови положения и на два пъти дори уцелиха гредата, докато техният съперник показа невероятна ефективност и пет от седемте му удара в рамките на вратата се озова в мрежата зад Християн Василев.

Тимът от стадион „Христо Ботев“ имаше преднина от три гола в резултата още до 28-ата минута, след като точен на два пъти бе Емил Стоев (15‘, 25‘), а един гол добави и Валери Домовчийски (28‘). Георги Купенов (30‘) върна едно попадение, а заедно с това и надеждите на бистричани, но в самия край на полувремето Стоев (41‘) възстанови аванса на врачани от три гола, оформяйки своя хеттрик.

Веднага след подновяването на играта „тигрите“ отново се хвърлиха в атака и съвсем скоро намалиха до 2:4 чрез Григор Долапчиев (48‘). Последваха силни минути и няколко сериозни пропуска пред вратата на Кристиян Костов, като на два пъти и гредата помогна на стража на Ботев. В даденото от главния съдия продължение пък Даниел Генов оформи крайното 5:2 в полза на гостите.

След поражението Витоша остана на трето място в Група „А“ с актив от 31 точки, на 10 зад втория Ботев (Враца). В следващия, V кръг тимът на Росен Кирилов приема последния в потока Верея (Стара Загора). Двубоят на стадион „Витоша“ в Бистрица е този четвъртък, 25 април, от 17:30 часа.

Първа професионална лига, сезон 2018/2019, IV кръг плейофи, Група “А”

Витоша (Бистрица) – Ботев (Враца) 2:5