Тежка загуба за Витоша на “Армията”

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:6 гостуването си на ЦСКА-София в двубой от шестия кръг на Първа професионална лига. Срещата на стадион „Българска армия“ започна твърде лошо за бистричани, които още до 13-ата минута имаха два гола пасив в резултата след попаденията на Божидар Чорбаджийски (5‘) и Фернандо Каранга (13‘).

В 39-ата капитанът на „червените“ отбеляза своя втори гол в мача, а десет минути след подновяването на играта Тиаго направи 4:0. Голмайсторът Григор Долапчиев върна един гол в 61-ата минута, но след това последваха нови две попадения на домакините. Рубен Пинто се разписа в 78-ата минута, а в заключителните секунди на двубоя Кевин Кубемба оформи крайното 6:1.

Загубата остави Витоша на последното място в класирането на Първа лига. Тимът все още няма победа в елита, като на сметката си има едно равенство и пет загуби. В следващия, седми кръг на шампионата отборът приема на своя стадион в Бистрица състава на Верея (Стара Загора). Двубоят е следващия понеделник от 18:00 часа.