Тежко 0:3 при гостуването на Созопол

Отборът на Витоша (Бистрица) допусна най-тежката си загуба от началото на сезона. В дербито на 17-ия кръг на Втора професионална лига футболистите на Костадин Ангелов отстъпиха с 0:3 при гостуването си на Созопол. Поражението е първо за бистричани от седем мача насам, като за последно съпротивата им бе сломена от Септември (София) на 16 октомври.

Първото попадение в срещата край морето падна в 25-ата минута, когато Борислав Борисов се разписа след изненадващ удар от далечна дистанция. Малко след подновяването на играта домакините удвоиха аванса си чрез Кристиян Тафраджийски, който се възползва от грешка в защитата на Витоша. Крайното 3:0 за Созопол оформи резервата Деян Христов след индивидуална акция.

Поражението остави Витоша на петата позиция във временното класиране с актив от 27 точки – на осем от лидерите Етър и Септември (София). Дистанцията с третия Созопол пък се увеличи на пет. Бистрачани обаче имат и мач по-малко, който тепърва им предстои да изиграят тази седмица – гостуване на дубъла на Лудогорец в четвъртък.