Витоша си тръгна с точка от “Васил Левски” (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) стигна до точката, след като завърши наравно 0:0 като гост на Славия в първи двубой от Група „А“ на втората осмица в Първа професионална лига. Футболистите на Костадин Ангелов във втори пореден мач не се дадоха на най-стария столичен клуб, след като преди няколко седмици в Бистрица няколко секунди не им достигнаха, за да спечелят първи три точки в елита (1:1). „Зелените“, за които в игра след контузия се завърнаха Радко Мутафчийски и Ивайло Лазаров, трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, след като появилият се като резерва Даниел Пеев бе изгонен в 86-ата минута. Следващият двубой на Витоша е на 5 април, четвъртък, а съперник – Пирин (Благоевград). Мачът в Бистрица е с начален час 17:15.

Славия – Витоша 0:0

Славия: 32. Стергиакис, 6. К. Велков, 13. Ст. Велков, 5. Буров, 27. Мартинов, 77. Велев, 10. Карабельов (8. Шоколаров 77‘), 73. Минчев (29. Ангелов 68‘), 14. Димитров, 33. Иванов, 9. Чунчуков (35. Йомов 55‘)
Старши треньор: Златомир Загорчич

Витоша: 12. Георгиев, 6. Гьонов, 18. Цанков, 25. Ангелов, 66. Старокин, 7. Кочилов, 15. Мутафчийски (24. Христозов 70‘), 80. Котев, 2. Гочев, 14. Садула (к) (88. Лазаров 90‘), 99. Христов (77. Пеев 71‘)
Старши треньор: Костадин Ангелов

Жълти картони: Георгиев, Кочилов, Цанков, Пеев (Витоша)
Червен картон: Пеев 86‘ (Витоша)
Главен съдия: Петър Костадинов, Добрич