Витоша бе близо до победата, но стигна само до 2:2 в Благоевград (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) за пореден път бе близо до победата, но я изпусна в последния момент. В двубой от 31-вия кръг на Първа професионална лига „бистришките тигри“ на два пъти повеждаха като гости на Пирин в Благоевград, но в крайна сметка стигнаха само до 2:2.

На стадион „Христо Ботев“ резултата откри Ангел Стоянов още в 4-ата мнута, като това бе негов първи гол в елита на България. В 35-ата обаче капитанът на Юлиан Попев изравни. След почивката футболистите на Костадин Ангелов отново поведоха, след като Стефан Христов се измъкна технично от противников бранител и от близко разстояние разстреля Георги Георгиев. Четвърт час по-късно обаче домакините възстановиха равенството, след като Фло Боджадж се разписа с глава след центриране от ъглов удар.

В последния си двубой от Група „А“ на втората осмица в Първа професионална лига Витоша (Бистрица) приема Черно море у дома. Двубоят в Бистрица е тази събота, от 17:30 часа. След изиграването на XXXII кръг в елита „бистришките тигри“ ще разберат и кой е отборът, който ще срещнат на баражите за оставане в елита – Дунав (Русе) или Етър (Велико Търново).

Пирин (Благоевград) – Витоша (Бистрица) 2:2
0:1 Стоянов 4‘