Витоша и Ботев (Враца) си разделиха по една точка в Бистрица (видео)

Отборите на Витоша (Бистрица) и Ботев (Враца) завършиха наравно 1:1 в първи двубой от осмия кръг на Първа професионална лига. На стадион „Витоша“ в Бистрица първи до гол стигнаха гостите, след като точен в 27-ата минута бе Валери Божинов.

Десет минути след попадението на бившия национал „тигрите“ възстановиха равенството след много хубава комбинация между Даниел Кутев и Ивайло Лазаров. Крилото получи топката пред наказателното поле, хитро изчака халфът да се промъкне зад защитата и технично му я пусна между няколко бранители в червено. Лазаров не се забави и веднаг пусна топката покрай вратаря Красимир Костов.

Секунди по-късно Григор Долапчиев можеше да изведе бистричани напред в резултата след хубав удар със задна ножица, но Костов реагира чудесно и с върха на пръстите изби топката. През втората част „тигрите“ имаха още едно 100-процентово положение, но сериозен пропуск с глава в 62-ата минута направи капитанът Четин Садула.

Със спечелената точка Витоша събра 10 в актива си и в момента е на осма позиция във временото класиране с равен брой точки с шестия и седмия – пловдивските Ботев и Локомотив. В следваия кръг момчетата на Росен Кирилов гостуват на Левски. Двубоят на “Герена” е на 21 септември от 20:00 часа.

Витоша (Бистрица) – Ботев (Враца) 1:1
0:1 Божинов 27‘
1:1 Лазаров 37‘

Витоша: 1. Василев, 2. Гочев (6. Гьонов 86‘), 5. Бонев, 18. Цанков, 94. Милчев, 14. Садула (к), 88. Лазаров, 80. Котев (7. Кочилов 81‘), 66. Вълчанов, 11. Кутев, 45. Долапчиев (96. Милев 61‘)
Старши треньор: Росен Кирилов

Ботев: 33. Костов, 11. Васев, 58. Фиданин, 37. Керчев, 26. Иванов, 6. Гаджев (71. Стоев 73‘), 88. Апостолов, 19. Михайлов (к), 17. Георгиев (94. Ненов 58‘), 10. Атанасов, 86. Божинов (30. Домовчийски 79‘)
Старши треньор: Сашо Ангелов

Жълти картони: Вълчанов, Долапчиев (Витоша); Михайлов, Иванов (Ботев)