Витоша изпусна трите точки срещу Етър (видео+снимки)

Отборът на Витоша (Бистрица) завърши наравно 1:1 като домакин на Етър (Велико Търново) в двубой от XXIV кръг на Първа професионална лига. Навръх най-големия национален празник – 3 март, „тигрите“ изиграха страхотен мач и само малшансът пред гола им попречи да вземат първи пролетни три точки.

Момчетата на Росен Кирилов изиграха много силно първо полувреме, като успяха да открият резултата в 25-ата минута. Точен от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Христо Иванов срещу Георги Купенов, бе Кристиян Кочилов.

До края, а и след почивката бистричани имаха няколко добри възможности да реализират втори гол, най-добрата от които се откри пред Стефан Христов. Нападателят бе изведен по чудесен начин от Петко Цанков зад защитата на „виолетовите“, но останал очи в очи с Иванов, не успя да го преодолее.

Както често се случва, след като направиш множество пропуски, получаваш гол. Така се случи в 66-ата минута, когато с известна доза късмет Флорент Боджадж изравни резултата. До края „тигрите“ направиха всичко по силите си, за да стигнат до трите точки, но втори гол във вратата на „болярите“ не падна, като веднъж и гредата им помогна.

Със спечелената точка Витоша събра 22 в актива си и си върна еднолично 11-ото място, което допреди началото на този кръг делеше със Септември (София). Следващия понеделник, 11 март, тимът гостува на Берое в Стара Загора. Двубоят под Аязмото е от 17:30 часа.