“Тигрите” изпуснаха в последната минута точката срещу Берое (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:2 домакинството си на Берое в последен двубой от XII кръг на Първа професионална лига. „Тигрите“ могат да съжаляват изключително много за изпуснатата точка вкъщи, тъй като второто, победно попадение за заралии, дело на Мартин Камбуров, падна секунди преди последния съдийски сигнал на Николай Йорданов.

Витоша откри резултата с гол на капитана Четин Садула в 18-ата минута. Лидерът на бистричани се възползва от грешка в отбраната на старозагорци, озова се очи в очи с вратаря Душан Перниш и с лекота го преодоля. Осем минути преди края на първата част обаче Мартин Камбуров бе изведен зад защитата на домакините и изравни. Отново капитанът на Берое бе точен и в 89-ата минута, когато засече с глава центриране на Иван Минчев отдясно.

Загубата остави Витоша на десето място във временното класиране. Воденият от Росен Кирилов отбор има 13 точки на сметката си след четири победи, едно равенство и седем загуби. Тази събота, в срещата от XIII кръг, „тигрите“ гостуват на Локомотив (Пловдив). Двубоят на „Лаута“ е от 12:30 часа.

Витоша (Бистрица) – Берое 1:2
1:0 Садула 18‘
1:1 Камбуров 37‘
1:2 Камбуров 89‘

Витоша: 1. Василев, 2. Гочев, 4. Узунов, 6. Гьонов, 14. Садула (к), 22. Милчев, 24. Купенов, 66. Вълчанов (11. Кутев 63‘), 80. Котев, 96. Милев (10. Амзин 62‘), 99. Христов (5. Бонев 84‘)
Старши треньор: Росен Кирилов

Берое: 12. Перниш, 3. Желев, 6. Цветков, 9. Камбуров (к), 19. Василев (20. Леони 66‘), 21. Гаджев (18. Мартинс 84‘), 25. Ангелов, 26. Хаджиев, 28. Бригидо, 73. Минчев, 77. Виана (5. Меска)
Старши треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Узунов (Витоша); Василев, Гаджев, Бригидо (Берое)