Витоша на исторически бараж след пълен обрат срещу дубъла на ЦСКА-София

Отборът на Витоша (Бистрица) се класира на исторически бараж за влизане в Първа професионална лига. В двубой от последния, 30-и кръг на първенството във Втора лига тимът стигна до пълен обрат и победа с 2:1 при домакинството си на ЦСКА-София 2. Невероятният успех на момчетата на Росен Кирилов, който бе начело на състава в отсъствието на наказания Костадин Ангелов, бе изгледан от над 600 души, сред които децата от ДЮШ, както и специалните гости на клуба – децата от ДДЛРГ „Констанца Ляпчева“.

Изненадващо, на фона на показаното не само през първия половин час, но и през цялата среща, футболистите на Светослав Тодоров бяха тези, които първи стигнаха до гола. Негов автор стана Милчо Ангелов, който се разписа в 28-ата минута. След множество пропуски и няколко добри намеси на вратаря на „червените“ Слави Петров, с гол на резервата Георги Амзин в 60-ата минута бистричани все пак стигнаха до така ценното изравнително попадение, което им гарантираше на 100% място на баражите. Пълния обрат и трите точки пък донесе Пол Отофе, който се разписа четвърт час преди края.

С тях Витоша събра 53 и бетонира третото си място в крайното класиране. Отборът остана на шест зад втория Септември, който също отива на бараж, и на осем зад осигурилия си директна промоция в елита Етър. Следващия петък, 2 юни, от 20:00 часа, тимът на Костадин Ангелов ще се изправи в директен сблъсък за място в Първа професионална лига със загубилия битката в две срещи между Славия и Нефтохимик. Първият двубой на „Лазур“ преди два дни завърши с минимален успех 1:0 за „белите“.

Снимка: Sportal.bg