Витоша остана на седем минути от първа победа в елита на България (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) остана само на седем минути от историческа първа победа в елита на България. Бистричани завършиха наравно 1:1 като гост на шестия в класирането Верея в двубой от 20-ия кръг на родния шампионат – последен за тима през календарната 2017 година.

На стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора първи резултата откриха именно играчите на Костадин Ангелов. В 32-ата минута Ивайло Лазаров изненада с мощен удар от далечна дистанция вратаря на домакините Пламен Колев и реализира своя втори гол в Първа професионална лига. Шест по-късно малшансът и напречната греда лишиха Румен Гьонов от възможността да запише името си сред голмайсторите.

През втората част Витоша се прибра в своята половина и разчиташе предимно на контраатаки. Домакините, от своя страна, търсеха изравнителното попадение и в 83-ата минута стигнаха до такова. След като на няколко пъти защитата на бистричани неутрализираше набезите на заралии, този път тя се пропука и даде възможност на Валери Домовчийски от близка дистанция да прати топката в мрежата на Михаил Иванов.

Верея – Витоша (Бистрица) 1:1
0:1 Лазаров 32‘
1:1 Домовчийски 83‘

Верея: 1. Колев, 21. Илиев, 33. Енчев, 4. Бен Джемиа, 24. Сулеймани, 9. Фенуш (77. Танев 68‘), 16. Витанов (11. Йорданов 79‘), 26. Керкар (29. Иса 58‘), 7. Андонов, 20. Бенгюзов, 17. Домовчийски
Старши треньор: Илиан Илиев

Витоша: 1. Иванов, 3. Върбанов, 4. Узунов, 7. Кочилов, 6. Гьонов, 17. Петров (99. Христов 78‘), 18. Цанков, 24. Христозов, 45. Долапчиев (14. Садула 14‘), 77. Пеев (10. Амзин 88‘), 88. Лазаров
Старши треньор: Костадин Ангелов

Жълти картони: Андонов (Верея); Цанков, Долапчиев (Витоша)