Витоша отстъпи с 1:2 на Славия (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) допусна поражение с 1:2 като домакин на Славия в среща от Група „А“ на втората осмица в Първа професионална лига. Гостите поведоха в 11-ата минута в резултата след попадение на Ивайло Димитров. Малко след почивката Галин Иванов покачи на 2:0. Шест минути преди последния съдийски сигнал Орлин Старокин върна едно попадение, но до повече „бистришките тигри“ не успяха да стигнат.

В следващия двубой Витоша гостува на Пирин (Благоевград). Мачът е тази неделя, 22 април, от 17:30 часа на стадион „Христо Ботев“. В класирането на Група „А“ водач е тимът на Славия с 40 точки, следван от Черно море с 37. Трети са благоевградчани с 29, а бистричани последни – с 9 точки. „Орлета“ и „тигри“ със сигурност ще играят баражи за оставане в елита.

Витоша (Бистрица) – Славия 1:2
0:1 Димитров 11‘
0:2 Иванов 54‘
1:2 Старокин 84‘

Витоша: 12. Георгиев, 6. Гьонов, 15. Мутафчийски, 25. Ангелов, 2. Гочев, 66. Старокин, 80. Котев, 77. Пеев, 18. Цанков (9. Стоянов), 88. Лазаров (3. Върбанов), 99. Христов (10. Амзин 67‘)
Старши треньор: Костадин Ангелов

Славия: 1. Петков, 6. К. Велков, 55. Христов, 13. Ст. Велков, 66. Абуд, 77. Велев (8. Шоколаров 69‘), 10. Карабельов, 33. Иванов (17. Цветанов 58‘), 73. Минчев, 14. Димитров, 9. Чунчуков (35. Йомов 75‘)
Старши треньор: Златомир Загорчич

Жълти картони: Мутафчийски, Цанков, Стоянов (Витоша); Ст. Велков, К. Велков, Чунчуков (Славия)