Витоша пребори Септември, вече е на второ място

Отборът на Витоша (Бистрица) спечели дербито на 24-ия кръг във Втора професионална лига. Тимът на Костадин Ангелов грабна ценни три точки, след като победи с 2:1 Септември (София). За успеха на бистричани точни бяха Кристиян Кочилов, който се разписа в 17-ата минута след прецизно изпълнение от бялата точка, и дежурният голмайстор тази пролет Стефан Христов, удвоил аванс им в края на първата част. След почивката футболистите на Христо Арангелов върнаха едно попадение чрез новото си попадение Ишмел Баду, но до повече не успяха да стигнат. С този успех Витоша се изравни на втората позиция със Септември (София). Двата отбора имат по 46 точки в актива си. Лидерът Етър пък вече е само на три точки, след като завърши наравно 3:3 при гостуването си на Ботев (Враца).