Витоша приключи със загуба контролите в Турция (видео)

Тимът на Витоша (Бистрица) приключи със загуба лагера си в турския курорт Анталия. Футболистите на старши треньора Росен Кирилов отстъпиха с 1:2 на Фредерика. Датският клуб откри резултата в 32-ата минута чрез Хьог, а в 48-ата Гертсен удвои аванса му. Десет минути преди края Стефан Христов върна едно попадение, но до повече „тигрите“ не успяха да стигнат. Попадения на Григор Долапчиев и Наско Милев пък не бяха зачетени заради засади. Така те си стягат багажа за България след едно равенство и три загуби в южната ни съседка.

В първите двайсетина минути българският отбор бе по-активният и логично първата добра възможност се откри пред него. Вратарят на Фредерика Нюба обаче реагира добре и отрази удар на капитана Садула. Постепенно датчаните изравниха играта и в 32-ата минута успяха да открият резултата, след като оставеният непокрит Хьог намери мрежата зад Християн Василев. Още в следващата атака Григор Долапчиев можеше да възстанови равенството, но защитник в червено се намеси и изчисти в ъглов миг преди нападателят да нанесе решаващ удар.

Седем минути преди края датският клуб остана с човек по-малко на терена, след като Нателстад бе изгонен с директен червен картон за оспорване на съдийско решение. До края на полувремето Витоша упражни натиск, като в добавеното време Нюба спаси удар на Долапчиев. На почивката Фредерика вкара играч на мястото на Нателстад и отново започна с 11 футболисти срещата.

Малко след подновяването на играта „червените“ организираха бърза контраатака отдясно, топката стигна до Гертсен, който преодоля излезлия да го пресрещне Василев. Четвърт час преди края Долапчиев отново имаше възможност да се разпише, но ударът му с глава премина встрани от вратата. Шест минути по-късно нов изстрел на нападателя бе париран от вратаря Нюба. За късмет на „тигрите“ топката попадна в Стефан Христов, който намали на 1:2. В оставащите до края десетина минути Витоша опита да изравни, но неуспешно.