Витоша с драматична загуба като домакин, секунди не достигнаха за точката срещу Ботев (Пд)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби драматично с 2:4 домакинството си на Ботев (Пловдив) в двубой от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Футболистите на Коце Ангелов, който изгледа срещата от трибуните заради наказание, останаха на секунди от третата си точка през този сезон, след като до първата от четирите минути продължение удържаха равенството 2:2. Точно тогава обаче защитата в зелено се пропуска и след центриране отляво влезлият като резерва Стивън Петков се разписа за 3:2. Малко след това появилият се току-що на терена Лазар Марин фиксира крайното 4:2 в полза на Ботев.

Иначе „канарчетата“ поведоха още във 2-ата минута, когато точен с глава бе Фернандо Виана. Пет по-късно Дани Пеев изравни от дузпа за нарушение срещу Румен Гьонов. Малко след подновяването на играта – в 54-ата минута, Виана отново изведе „жълто-черните“ напред в резултата. Петко Цанков обаче с хубав гол в 67-ата минута върна надеждата на бистричани, че могат да вземат нещо при домакинството си на носителя на Купата и Суперкупата на България.

Витоша (Бистрица) – Ботев (Пловдив) 2:4