Витоша с класическа загуба в Коматево (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:3 гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от XIX кръг на Първа професионална лига. Футболистите на Росен Кирилов бяха на три пъти надиграни през първата част от лидера на „канарчетата“ Тодор Неделев, който реализира хеттрик в рамките на само 21 минути (24‘, 31‘, 45‘).

Минута преди домакините да реализират трети гол във вратата на Николай Георгиев, „тигрите“ останаха с човек повече на терена, след като Димитър Пиргов бе изгонен с директен червен картон. Бистричани получиха и чудесна възможност да намалят резултата, която обаче пропиляха. След почивката, въпреки натиска и няколкото добри възможности, открили се пред играчите в зелено, гол във вратата на Даниел Кайзер не падна.

Поражението остави Витоша на 11-то място във временното класиране с актив от 19 точки. В следващия, последен за тази година кръг от Първа лига бистричани приемат Черно море. Двубоят на стадион „Витоша“ е тази събота, 15 декември, от 12:30 часа.