Витоша с минимална загуба от Ботев (Враца) (видео)

Тимът на Витоша (Бистрица) започна с неприятно поражение пролетния дял в Първа професионална лига. В двубой от XXI кръг на шампионата момчетата на старши треньора Росен Кирилов загубиха с минималното 0:1 гостуването си на Ботев (Враца). Единственото попадение на стадион “Христо Ботев” падна в 61-ата минута, а негов автор стана нападателят на домакините Валери Домовчийски.

“Тигрите” могат да съжаляват за пропуснатия шанс да си тръгнат поне с точка от Враца, тъй като през първата част пропуснаха няколко много добри ситуации за гол. Въпреки загубата те запазват 11-то място в класирането, както и дистанцията от 4 точки до 10-тия Славия. “Зелените” имат 20 точки, а “белите” – 24. В следващия кръг Витоша приема Левски. Двубоят на “Васил Левски” е тази сряда, 20 февруари, от 17:00 часа.