Витоша с минимална загуба на “Тича” (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с минималното 0:1 гостуването си на Черно море в двубой от седмия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение на стадион „Тича“ в морската столица падна още в 4-ата минута и негов автор стана нападателят на бистричани Наско Милев, който прати топката в собствената си врата.

След попадението двата състава си размениха по няколко добри възможности за гол, но втори такъв в срещата не падна. Най-чистата позиция за „тигрите“ дойде в 84-ата минута, когато Ивайло Лазаров намери с отличен пас вляво Стефан Христов, голаджията майсторски овладя топката и стреля с десния крак, но топката срещна страничната греда.

Неприятната новина за треньорския щаб на Витоша е тежката контузия в рамото, която получи крилото Анти Рения четвърт час преди края на двубоя. Новото попълнение най-вероятно ще се подложи на операция и ще отсъства дълго време от терена.

След поражението Витоша остана на девето място във временното класиране с актив от 9 точки. В следващия, осми кръг „тигрите“ посрещат Ботев (Враца) у дома. Двубоят на стадион „Витоша“ е на 14 септември, петък, от 21:00 часа.

Черно море – Витоша 1:0
1:0 Милев 4‘ (авт)

Черно море: 88. Макенджиев, 33. Енчев, 70. Димов, 23. Хасани, 41. Кононго, 38. Фунду (14. Божилов 86‘), 71. Панайотов, 21. Илиев (к) (90. Минчев 67‘), 16. Витанов, 99. Кики (18. Зехиров 46‘), 10. Василев
Старши треньор: Илиан Илиев

Витоша: 1. Василев, 2. Гочев, 24. Купенов, 94. Тодоров, 18. Цанков, 80. Котев, 88. Лазаров, 99. Христов (к), 20. Климентов (10. Амзин 80‘), 19. Рениа (6. Гьонов 75‘), 96. Милев
Старши треньор: Росен Кирилов

Жълти картони: Витанов (Черно море); Гочев, Петков, Милев, Тодоров (Витоша)
Главен съдия: Петър Костадинов, Добрич