Витоша с много ценна победа, Четката с два гола (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) записа изключително важна победа, след като надигра с 2:0 Верея (Стара Загора) в среща от междинния XVIII кръг на Първа професионална лига. В герой за „тигрите“ се превърна капитанът Четин Садула, който реализира и двата гола.

Четката откри резултата в 21-ата минута, когато се разписа след страхотна асистенция на Наско Милев, който нахлу отдясно и с прострелно центриране по земя намери съотборника си. Шест минути преди края на редовното време бистричани отново атакуваха отдясно, като този път Стефан Христов центрира, бранител в синьо закачи и отклони топката към задна греда, където необезпокояван Садула засече за 2:0.

Лошата новина за старши треньора Росен Кирилов обаче бяха контузиите на двамата централни защитници – Радко Мутафчийски и Георги Купенов. С победата Витоша събра 19 точки в актива си, запази 11-то място във временното класиране и се доближи на две точки от десетия Славия. В следващия кръг „тигрите“ гостуват на Ботев (Пловдив). Двубоят в Коматево е на 10 декември, понеделник, от 17:30 часа.

Първа професионална лига, сезон 2018/2019, XVIII кръг

Витоша – Верея 2:0
1:0 Садула 21‘
2:0 Садула 83‘

Витоша: 12. Георгиев, 6. Гьонов, 16. Мутафчийски (22. Милчев 20‘), 24. Купенов (4. Узунов 51‘), 2. Гочев, 80. Котев (17. Петров 86‘), 88. Лазаров, 10. Амзин, 14. Садула (к), 99. Христов, 96. Милев
Старши треньор: Росен Кирилов

Верея: 27. Георгиев, 4. Мачадзе, 5. Косут, 6. Иванов, 15. Василиев (3. Коуроупис 87‘), 33. Йоргенсен, 28. Александер, 21. Илиев (к), 77. Мартинович, 32. Рюстемов (7. Мечев 46‘), 11. Вушорович
Старши треньор: Небойша Миличич

Жълти картони: Котев (Витоша); Иванов, Йоргенсен, Александер (Верея)
Главен съдия: Станимир Тренчев
Стадион: „Витоша“, Бистрица

Снимка: Владимир Иванов, Sportal.bg