Витоша с тежка загуба в Русе (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:3 гостуването си на Дунав (Русе) в среща от XIV кръг на Първа професионална лига. „Тигрите“ изиграха най-слабия си мач от началото на кампанията, като още до 23-ата минута бяха допуснали и трите попадения във вратата си.

Ахмед Ахмедов (6‘, 23‘) и Светослав Ковачев (15‘) гарантираха спокойствие и почти сигурна победа на своя тим още преди почивката. Ахмедов откри резултата и в първия двубой – на старта на новия шампионат, но за разлика от мача в Бистрица, на градския стадион в Русе „тигрите“ не успяха да стигнат до пълен обрат.

С успеха Дунав събра 14 точки в актива си и измести Витоша от 10-ото място. Бистричани останаха 11-и с точка по-малко. В следващия кръг момчетата на Росен Кирилов гостуват на ЦСКА-София дни след като загубиха с 1:3 от „червените“ отново на „Армията“, но този път в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България.

С победата Дунав събра 14 точки и измести Витоша от 10-ото място. Бистричани останаха 11-и с точка по-малко. В следващия кръг момчетата на Росен Кирилов гостуват на ЦСКА-София дни след като загубиха с 1:3 от „червените“ на „Армията“ в 1/8-финален двубой от турнира за Купат ана България.

Дунав (Русе) – Витоша (Бистрица) 3:0
1:0 Ахмедов 6‘
2:0 Ковачев 15‘
3:0 Ахмедов 23‘

Дунав: 86. Станислав Антонов, 24. Преслав Петров, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 77. Бранимир Костадинов, 83. Христо Попадийн (4. Петър Патев) 86‘, 31. Красимир Станоев, 14. Божидар Васев (25. Борислав Балджийски 60‘), 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов (22. Исмаил Иса 69)
Старши треньор: Людмил Киров

Витоша: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 11. Даниел Кутев (66. Иван Вълчанов 69‘), 14. Четин Садула (к), 18. Петко Цанков, 22. Михаил Милчев, 24. Георги Купенов, 45. Григор Долапчиев (96. Наско Милев 78‘), 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 99. Стефан Христов
Старши треньор: Росен Кирилов

Жълти картони: Светослав Ковачев, Христо Попадийн, Преслав Петров (Дунав); Тодор Гочев, Ивайло Лазаров, Стефан Христов (Витоша);