Витоша с тежко поражение във Враца (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:3 гостуването си на Ботев (Враца) в първа среща от Група „А“ на плейофите в Първа професионална лига. Тежкото поражение на стадион „Христо Ботев“ под Балкана на практика лиши „тигрите“ от възможността да се борят за втората позиция в групата, която гарантира не само спасение, но и шанс за участие в баражите за Лига Европа.

Домакините нанесоха първия си удар в самия край на първата част, когато точен бе Валери Домовчийски (43′). Малко след подновяването на играта пък Румен Гьонов (50′) си отбеляза автогол и до голяма степен предопредели крайния изход. В 67-ата минута Петър Атанасов реализира много красив гол от пряк свободен удар, с който направи преднината на врачани класическа.

Четвърт час преди края на мача ситуацията за бистричани стана още по-тежка, след като за втори жълт, респективно червен картон от игра бе изгонен крайният защитник Тодор Гочев. За щастие, въпреки че „тигрите“ останаха с човек по-малко, до нов гол във вратата им в оставащите 15 минути не се стигна.

Поражението обаче отдалечи Витоша на девет точки от Ботев (Враца), които трудно ще бъдат наваксани в следващите пет мача. В същото време разликата с Верея няма как да бъде заличена, така че тимът на Росен Кирилов при всички положения ще завърши на трето място в потока, като ще играе първи плейоф за оставане срещу четвъртия от Група „Б“.