Витоша с впечатляващ успех във Враца

Отборът на Витоша (Бистрица) постигна впечатляващ успех, след като се наложи с категоричното 4:2 като гост на Ботев (Враца) в двубой от 13-ия кръг на Втора професионална лига. Бистричани шокираха домакините и публиката на стадион “Христо Ботев”, след като още на почивката имаха аванс от четири попадения и до голяма степен предопределиха крайния изход от срещата.

Футболистите на старши треньора Костадин Ангелов откриха резултата още в първата минута, когато се разписа Георги Амзин. След четвърт час игра капитанът Четин Садула удвои, а в 26-ата минута, с второто си попадение в мача, Амзин направи резултата класически.

Шокът за играчите на Ботев (Враца) и треньора им Бойко Величков бе пълен, когато в самия край на първата част Ангел Стоянов заби четвърти гол във вратата им. Домакините все пак се върнаха в двубоя и намалиха до 1:4 в 70-ата минута чрез Тодор Чаворски, а в 81-ата Ивайло Цветанов оформи крайния резултат.

С този успех Витоша събра 23 точки в актива си и зае четвъртото място във временното класиране. Лидер е тимът на Етър (Велико Търново) с 26. Между двата отбра са съставите на Септември (София) и ЦСКА-София 2, които имат съответно 25 и 24 точки на сметката си.