Витоша се даде трудно на шампиона Лудогорец

Отборът на Витоша (Бистрица) бе много близо до сензационно отмъкване на точка от шампиона на България Лудогорец. В двубой от 4-ия кръг на Първа професионална лига момчетата на Костадин Ангелов отстъпиха с 2:4 на играчите на Георги Дерменджиев, като до 73-ата минута удържаха равенството 2:2.

Бистричани първи поведоха в резултата чрез Григор Долапчиев, който шокира „орлите“ с попадението си в 4-ата минута. Радостта на Витоша не трая дълго, тъй като гостите от Разград реагираха бързо и в 12-ата минута възстановиха равенството чрез Върджил Мисиджан. В 36-ата минута обаче отново Долапчиев бе в прегръдките на своите съотборници, след като бе изведен зад защитата на Лудогорец и с хубав диагонален изстрел за втори път огорчи Ренан.

Ответният удар в случая обаче бе мигновен и 120 секунди по-късно шампионът на България изравни резултата чрез Козмин Моци, който се разписа от дузпа след нарушение на Християн Василев срещу Мисиджан. След подновяването на играта Витоша успя да удържи равенството 2:2 до 73-ата минута, когато потърпевшият за дузпата холандец центрира отляво и Густаво Кампаняро със страничен удар доведе нещата до пълен обрат. Пет минути преди края Жуниор Кишида фиксира крайното 4:2 в полза на Лудогорец.

Витоша – Лудогорец 2:4
1:0 Долапчиев 4‘
1:1 Мисиджан 12‘
2:1 Долапчиев 36‘
2:2 Моци 38‘ (д)
2:3 Кампаняро 73‘
2:4 Кишада 85‘

Витоша: 97. Василев, 3. Върбанов, 6. Гьонов, 7. Кочилов, 17. Петров (77. Пеев 81′), 24. Христозов, 25. Пол, 45. Долапчиев, 88. Лазаров, 99. Христов (19. Василев 57′), 30. Попов (2. Гочев 64′)
Старши треньор: Костадин Ангелов

Лудогорец: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 30. Моци, 6. Натанаел, 18. Дяков, 8. Лукас Саша, 10. Кампаняро (19. Василев 89′), 11. Кишада (72. Дост 90′), 37. Жоао Паоло, 93. Мисиджан