Витоша U16 с победа като гост на Велбъжд (Кюстендил)

Юношите на Витоша (Бистрица) до 16 години започнаха с победа пролетния дял в зоналното първенство. Момчетата на Никола Пешев надиграха с 1:0 като гост Велбъжд (Кюстендил) в двубой от XII кръг на шампионата.

Единственото попадение в срещата реализира Александър Петров, който се разписа в 65-ата минута след много добро изпълнение на 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Виктор Захов.

Първи минути с фланелката на „тигрите“ записаха новите попълнения Тони Борисов, Христо Янев, Велизар Димитров и Силвестър Гьошарков.

Успехът е втори за момчетата на Никола Пешев през настоящия сезон. В следващия кръг Витоша U16 е домакин на Беласица (Петрич).

Състав на Витоша (Бистрица): Димитър Димитров, Мартин-Роберто Андреев, Калоян Димитров, Марио Кузманов (Габриел Михайлов 52′), Георги Узунав (Христо Янев 41′), Александър Иванов (к), Крум-Божидар Такев (Тони Борисов 41), Христо Балджиев (Велизар Димитров 70′), Марио Михайлов, Виктор Захов (Даниел Станчев 70′), Александър Петров (Силвестър Гьошарков 75′). Неизползвана смяна: Мартин Христов (вратар).