Витоша U19 е на 1/4-финал за Купата на БФС

Отборът на Витоша (Бистрица) до 19 години се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС. В среща-реванш от 1/8-финалите момчетата на Росен Стоянов разгромиха с 4:0 Нефтохимик (Бургас) и с общ резултат 5:3 продължават в следващата фаза на надпреварата.

След нулево първо полувреме тон за категоричния успех през втората част даде Васил Първанов, който се разписа от пряк свободен удар в 65-ата минута. Пет минути по-късно Първанов бе близо до втори гол, но след изстрел от далечна дистанция топката срещна гредата.

В последния четвърт час Витоша натисна сериозно Нефтохимик на стадион „Академик“ и резултатът бе повече от задоволителен. В 78-ата минута Даниел Борисов бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране отляво и покачи на 2:0.

Малко преди последния съдийски сигнал лидерът в старшата възраст – зона „София“, заби нови два гола. Първо Алексей Георгиев се озова сам срещу вратаря и направи резултата класически, а малко след това, при идентична ситуация, голмайсторът не прояви егоизъм и подаде към Мартин Тодоров, който оформи крайното 4:0.

Стани част от семейството на Витоша (Бистрица)!