Витоша успя! “Тигрите” и наесен част от елита на България (видео+снимки)

Отборът на Витоша (Бистрица) за пореден път пренаписа своята история. Воденият от Росен Кирилов състав победи с 3:0 Монтана в решителния бараж за оставане в Първа лига и догодина отново ще бъде част от майсторската ни група. В герои за „тигрите“ се превърнаха Григор Долапчиев и Емил Гъргоров.

Голмайсторът на тима първи „разпечата“ вратата на Ивайло Василев в 52-ата минута, когато реализира изключително красиво попадение след много класно изпълнение. В заключителните минути на срещата пък звездата на тима добави нови два гола, с което оформи крайния резултат и гарантира мястото на Витоша в елита и наесен.

С успеха на столичния стадион „Славия“ момчетата на бившия национал заслужено си спечелиха прозвището „Царете на баража“, след като за трета поредна година спечелиха най-важния си мач през сезона.

През 2017-а Витоша победи с минималното 1:0 Нефтохимик (Бургас) в Стара Загора и за първи път в своята история спечели промоция за елита. Миналата пролет пък, след крайно драматичен сблъсък с Локомотив (София) на „Лаута“, решил се след изпълнение на дузпи, „тигрите“ запазиха мястото си сред най-добрите отбори в България.