Витоша в тройката след успех на “Армията”

Отборът на Витоша (Бистрица) се изкачи до третото място във временното класиране на Втора професионална лига, след като в двубой от 15-ия кръг победи с минималното 1:0 като гост дубъла на ЦСКА-София.

На стадион „Българска армия“ футболистите на старши треньора Костадин Ангелов изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона и стигнаха до успеха. Единственото попадение в срещата реализира Георги Амзин. Бившият футболист на ЦСКА се разписа в 57-ата минута.

Със спечелените три точки Витоша събра 27 в актива си и намери място в Топ 3. Лидер продължава да бъде Етър (Велико Търново) с 32 точки на сметката си, следван от Септември (София), който е с една по-малко.

Другата неделя, 11 декември, играчите на Костадин Ангелов гостуват на Созопол в среща от 17-ия кръг на първенството. Отложенaта среща с втория отбор на Лудогорец ще се играе на 15 декември (четвъртък) в Разград.