Витоша загуби с 1:4 гостуването си на Левски (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:4 гостуването си на Левски в двубой от деветия кръг на Първа професионална лига. На стадион „Георги Аспарухов“ в столицата „тигрите“ не успяха да се противопоставят на силния съперник, като само добрите намеси на вратаря Християн Василев, който отрази и дузпа на Паулиньо в 63-ата минута, лишиха „сините“ от още по-категоричен успех.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута след попадение на Давид Яблонски с глава. След гол аванс на почивката Жерсон Кабрал удвои в 51-ата минута, а четвърт час по-късно Станислав Костов направи резултата класически. Отново той реализира и четвъртия гол за „сините“, паднал в 73-ата минута. Почетното попадение във вратата на Левски реализира юношата на ЦСКА Григор Долапчиев, който бе точен с глава десет минути по-късно.

Поражението остави Витоша на десето място във временното класиране с актив от 10 точки. Следващият двубой на „тигрите“ е този вторник, когато в Гълъбово ще се изправят срещу местния Ботев в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Три дни по-късно, от 19:30 часа в петък, момчетата на Росен Кирилов приемат Септември (София) в първи мач от десетия кръг на Първа лига.

Левски – Витоша (Бистрица) 4:1
1:0 Яблонски 3‘
2:0 Кабрал 52‘
3:0 Костов 65‘
4:0 Костов 73‘
4:1 Долапчиев 83‘

Левски: 1. Полачек, 19. Цветкович, 28. Яблонски, 3. Белаид, 4. Горанов (к), 8. Мариани, 11. Белмонт, 26. Кабрал, 32. Обертан (14. Вашчук 83‘), 7. Паулиньо (20. Нашименто 69‘), 29. Костов (10. Ривалдиньо 75‘)
Старши треньор: Славиша Стоянович

Витоша: 1. Василев, 6. Гьонов, 94. Милчев, 16. Мутафчийски, 2. Гочев, 88. Лазаров, 80. Котев, 66. Вълчанов (18. Цанков 80‘), 11. Кутев (10. Амзин 68‘), 14. Садула (к), 45. Долапчиев