Витоша загуби гостуването си на “Лаута”

Витоша (Бистрица) отстъпи с 1:3 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) в последен двубой от 5-ия кръг на Първа професионална лига. Бистричани бяха амбицирани да запишат историческа първа победа в елита, но за съжаление не успяха да изпълнят това свое желание.

Срещата на стадион „Локомотив“ започна изключително лошо, тъй като още в 4-ата минута Дино Мартинович бе изведен от Димо Бакалов зад защитата в зелено и с прецизен удар откри резултата. Отговорът на Витоша обаче дойде мигновено и в 8-ата минута Стефан Христов разстреля отблизо Илко Пиргов, за да отбележи своя първи гол в елита.

След точно половин час игра обаче Парвизджон Умарбаев отново даде аванс на домакините, а в 67-ата капитанът на “черно-белите” Дани Кики покачи на 3:1. В заключителните секунди на срещата влезлият като резерва Китан Василев можеше да намали, но пропусна от добра позиция да се разпише.

След загубата под тепетата Витоша продължава да бъде на последното, 14-о място в класирането с 1 точка на сметката си. В следващия кръг момчетата на Костадин Ангелов гостуват на ЦСКА-София. Двубоят на стадион „Българска армия“ е тази събота, 19 август, от 21:00 часа.

Локомотив (Пловдив) – Витоша (Бистрица) 3:1
1:0 Мартинович 4‘
1:1 Христов 8‘
2:1 Умарбаев 38‘
3:1 Кики 67‘

Локомотив: 1. Пиргов, 71. Крумов (6. Пашов 46‘), 22. Николов, 44. Марков, 2. Бедиме, 39. Умарбаев (17. Траянов 74‘), 20. Серджо, 10. Марчев, 9. Кики (к), 77. Мартинович, 7. Бакалов (13. Райков 67‘)
Старши треньор: Войн Войнов

Витоша: 1. Иванов, 3. Върбанов, 24. Христозов, 18. Цанков, 4. Узунов, 7. Кочилов (77. Пеев 71‘), 88. Лазаров, 99. Христов, 11. Кутев (25. Отофе 80‘), 45. Долапчиев (19. Василев 70‘), 14. Садула (к)
Старши треньор: Костадин Ангелов

Жълти картони: Долапчиев, Узунов, Василев (Витоша)