Витоша загуби гостуването си на Лудогорец (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:3 гостуването си на шампиона на България Лудогорец в последен двубой от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Бистричани се бяха прибрали дълбоко в своята половина и се бранеха умело и компактно, като максимално затрудниха разградчани.

Неслучайно и първият гол във вратата на Михаил Иванов падна чак в 52-ата минута. Трябва да се отбележи обаче, че преди да се разпише Клаудиу Кешеру, първо Мисиджан, а след това и самият румънец бяха в положение на засада.

Десет минути след като резултатът бе открит, влезлият като резерва на почивката Даниел Кутев за втори път бе декориран в жълто и преждевременно бе пратен под душовете. Това съвсем прекърши футболистите на Витоша и секунди по-късно те допуснаха втори гол във вратата си. Негов автор стана Върджил Мисиджан.

В 68-ата минута Густаво Кампаняро оформи крайното 3:0 с удар от далечна дистанция. След поражението Витоша остава на последното, 14-о място в класирането с актив от 3 точки. В следващия кръг бистричани приемат Локомотив (Пловдив). Двубоят е този четвъртък от 13:00 часа.