Витоша загуби, но отново измъчи Лудогорец (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:2 домакинството си на Лудогорец в среща от четвъртия кръг на Първа професионална игра. Момчетата на Росен Кирилов се представиха изключително достойно и се отново се противопоставиха сериозно на българския шампион, като го измъчиха повече от час.

Едва в 65-ата минута индивидуалната класа на Върджил Мисиджан му позволи с прекрасен диагонален удар от над 20 метра в далечния ъгъл да „разпечата“ мрежата на Николай Георгиев. Десет минути след гола на холандеца името си сред голмайсторите записа и топреализаторът на „орлите“ Клаудиу Кешеру.

Въпреки че загубиха от българския шампион, „тигрите“ си спечелиха аплодисментите на над 500-те души, дошли да ги подкрепят от трибуните на стадион „Витоша“ в Бистрица. Поражението в неделя вечерта смъкна бистричани до седмото място във временното класиране с актив от 6 точки – точно толкова, колкото имат и пловдивските Ботев и Локомотив.

В следващия, пети кръг „зелените“ гостуват на Верея в Стара Загора. Двубоят на „Трейс Арена“ е на 20 август, понеделник, от 20:30 часа. Интересно е да се отбележи, че заралии са единственият отбор в „А“ група, който няма победа към момента. Със само точка в актива си Верея е на дъното на класирането, където заема последното, 14-то място.

Витоша – Лудогорец 0:2
0:1 Мисиджан 65‘
0:2 Кешеру 75‘

Витоша: 12. Георгиев, 2. Гочев (19. Рения 73‘), 6. Гьонов, 10. Амзин, 16. Мутафчийски, 24. Купенов, 18. Цанков, 80. Котев (7. Кочилов 90‘), 88. Лазаров (17. Петров 83‘), 96. Милев, 99. Христов
Старши треньор: Росен Кирилов

Лудогорец: 33. Ренан, 25. Панов (6. Натанаел 63‘), 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков (к) (84. Марселиньо 72‘), 44. Горалски, 92. Лукоки, 10. Кампаняро, 93. Мисиджан, 37. Пауло (28. Кешеру 57‘)
Старши треньор: Пауло Аутуори

Жълти картони: Гочев, Котев (Витоша); Моци, Горалски, Лукоки (Лудогорец)