Витоша загуби от Арда у дома (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:3 домакинството си на Арда (Кърджали) в среща от четвъртия кръг на efbet Лига. До неприятното поражение се стигна след груби грешки в защитата на бистричани, които в крайна сметка им костваха най-малко точката в тази среща.

Радослав Василев откри резултата в 5-ата минута, а Георги Купенов изравни в 24-ата. След час игра Иван Коконов отново изведе кърджалийци напред в резултата, след като бе точен от дузпа, а десет минути по-късно Румен Гьонов прати топката в собствената си мрежа и оформи крайния резултат. Червен картон пък получи Александър Христев.

Въпреки негативния развой на събитията спортно-техническото ръководство даде шанс на нов млад футболист да дебютира в родния елит. Юношата на клуба Никола Борисов, който още от миналия сезон тренира с мъжете, записа първи минути със зелената фланелка в майсторската ни група.

Поражението е четвърто от началото на сезона за “тигрите” , които остават на дъното на класирането без нито една спечелена точка. В следващия кръг футболистите на Енгибар Енгибаров гостуват на Дунав. Двубоят в Русе е насрочен за 12 август, понеделник, от 18:00 часа.