Витоша загуби от Дунав, отива на бараж (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) допусна неприятна загуба с 0:1 като домакин на Дунав (Русе) в среща реванш от първия етап на плейофите за оставане в елита на България. Въпреки че стигнаха до нулево равенство като гост преди няколко дни и играха пред собствена публика, “тигрите” не успяха да преодолеят традиционно трудния си съперник.

На стадион “Витоша” в Бистрица по-чистити положения се откриха пред тима на Людмил Киров, като при едно от тях – след четвърт час игра, голмайсторът Исмаил Иса реализира хубаво попадение във вратата на Християн Василев. В оставащите близо 75 минути футболистите на Росен Кирилов не успяха да застрашат сериозно Благой Макенджиев.

След поражението Витоша се прости с надеждите си да гарантира директно оцеляването си в майсторската ни група. По регламент тимът трябва да се изправи срещу загубилия двугия бараж – между Септември и Верея. Тъй като заралии обаче бяха изхвърлени от Първа лига, това означава, че “тигрите” директно отиват на бараж, в края на месеца, срещу втория от по-долната ни дивизия.