Витоша загуби от Пирин (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 1:3 домакинството си на Пирин (Благоевград) в среща от втория кръг на Група „А“ на втората осмица в Първа професионална лига. Двубоят започна отлично за бистричани, които демонстрираха силна игра в атака и в крайна сметка успяха да открият резултата в 26-ата минута. Григор Долапчиев добре залъга Радослав Кирилов отдясно в наказателното поле, след което пусна към Стефан Христов, който стигна пръв до топката и я прати в мрежата зад Георги Георгиев.

За съжаление, в даденото от главния съдия продължение на първата част Флорент Боджадж изравни с глава след центриране от ъглов удар. „Тигрите“ отново имаха шанс да поведат в резултата в 59-ата минута, но Григор Долапчиев стреля право в напречната греда от бялата точка. Секунди по-късно Орлин Старокин пропусна останал лице в лице с вратаря на „орлетата“.

В 70-ата минута, след бърза контраатака по дясното крило, Преслав Йорданов центрира прострелно отдясно и Боджадж с шпагат реализира втория си гол в мача и доведе нещата до пълен обрат. Крайното 3:1 фиксира Анти Рения с попадението си в 84-ата минута.

Витоша (Бистрица) – Пирин (Благоевград) 1:3
1:0 Христов 26‘
1:1 Боджадж 45‘
1:2 Боджадж 70‘
1:3 Рения 84‘

Витоша: 12. Н. Георгиев, 25. Ангелов, 15. Мутафчийски, 24. Христозов, 6. Гьонов, 2. Гочев, 66. Старокин, 14. Садула (к) (9. Садула 76‘), 80. Котев, 45. Долапчиев (11. Кутев 80‘), 99. Христов
Старши треньор: Костадин Ангелов

Пирин: 72. Георгиев, 7. Рениа, 44. Хендерсън, 9. Боджадж, 27. Ничев (к), 11. Чапов (24. Костадинов 83‘), 19. Йорданов (29. Христов 84‘), 99. Кирилов, 30. Траянов (23. Топузов 90‘), 4. Митев, 26. Цолев
Старши треньор: Милен Радуканов

Жълти картони: Котев, Гочев (Витоша), Рениа, Ничев, Траянов, Митев, Цолев (Пирин)