Витоша загуби първата битка за оцеляване (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби първата битка за оставане в елита на България. На стадион „Витоша“ в Бистрица „тигрите“ отстъпиха с 0:1 на гостуващия Дунав (Русе) и могат да съжаляват изключително много за крайния резултат, след като имаха няколко чудесни възможности да се разпишат преди и след почивката.

Единственото попадение за русенци пък реализира Бирсент Карагерен в 48-ата минута, който се възползва от грешка в защитата на „зелените“. При попадението на Дунав обаче останаха сериозни съмнения за засада на Юлиян Ненов, към когото бе насочена топката. Реваншът в Русе е следващия понеделник, 14 май, от 17:30 часа.

Витоша – Дунав 0:1
0:1 Карагерен 48′

Витоша: 12. Георгиев, 2. Гочев, 5. Бонев, 7. Кочилов, 11. Кутев (14. Садула 86‘), 18. Цанков, 25. Ангелов, 66. Старокин (10. Амзин 84‘), 77. Пеев, 80. Котев, 99. Христов
Старши треньор: Костадин Ангелов

Дунав: 1. Луков, 14. Васев, 16. Ковачев, 4. Патев, 15. Лемперов (22. Милчев 77), 31. Станоев, 11. Димов (к), 94. Ненов (77. Костадинов 67‘), 10. Шопов, 7. Карагерен (8. Ятоба 82‘), 9. Иса
Старши треньор: Малин Орачев

Жълти картони: Гочев, Бонев, Кочилов, Цанков (Витоша); Луков, Димов, Шопов (Витоша)
Главен съдия: Станислав Тодоров, Шумен