Витоша загуби с 0:1 на “Ивайло” (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с минималното 0:1 гостуването си на Етър (Велико Търново) в двубой от XI кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение на стадион “Ивайло” падна в 77-ата минута, а негов автор стана Даниел Младенов.

“Тигрите” за пореден път бяха на ниво и затрудниха максимално домакините, като със сигурност заслужаваха да си тръгнат поне с точката от старопрестолния град. “Болярите” обаче се възползваха от единствената ситуация, в която защитата на бистричани се “пропука”, и реализираха.

Най-чистото положения пред Витоша се откри пред Стефан Христов през втората част, но нападателят не намери очертанията на вратата, след като бе изведен по чудесен начин от Лъчезар Котев. Загубата остави “зелените” на 10-то място във временното класиране с актив от 13 точки.

Етър – Витоша (Бистрица) 1:0
1:0 Младенов 77‘

Етър: 1. Иванов, 3. Артюнин, 21. Василев, 16. Гълъбов, 30. Атанасов, 6. Мане (17. Ивайлов 72‘), 5. Гърмов (к), 11. Младенов (92. Почански 79‘), 22. Колев, 8. Руменов (10. Батрович 61‘), 88. Боджадж
Старши треньор: Красимир Балъков

Витоша: 1. Василев, 6. Гьонов, 94. Милчев, 24. Купенов, 18. Цанков, 80. Котев (7. Кочилов 69‘), 4. Узунов (45. Долапчиев 89‘), 14. Садула (к), 66. Вълчанов (11. Кутев 82‘), 17. Христов, 96. Милев
Старши треньор: Росен Кирилов

Жълти картони: Гълъбов (Етър); Садула (Витоша)
Главен съдия: Радослав Гидженов