Витоша с незаслужено тежка загуба от Локо (Пд) у дома (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:3 домакинството си на Локомотив (Пловдив) в двубой от последния, XXVI кръг на редовния сезон в Първа професионална лига. „Тигрите“ със сигурност не заслужаваха да загубят така тежко домакинството си на домашна сцена, но този път късметът сериозно им обърна гръб.

Първо централният защитник Михаил Милчев бе изгонен пресилено с директен червен картон в 33-ата минута, а секунди по-късно Ивайло Лазаров получи контузия и бе принудително заменен от Георги Амзин. Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, бистричани максимално затрудниха пловдивчани и допуснаха първи гол чак в 66-ата минута. Точен за Локомотив бе Един Бахтич, който се разписа след разбъркване в наказателното поле на домакините.

В 80-ата минута пък, при резултат 0:1, удар на капитана Четин Садула срещна гредата. Малко след това лидерът на „черно-белите“ Димитър Илиев удвои, а секунди преди последния съдийски сигнал влезлият като резерва Ален Ожболт наказа груба грешка в защитата на Витоша и оформи крайното 0:3.

Въпреки загубата тимът на Росен Кирилов си гарантира още преди седмица място в Група „А“ на плейофната фаза, но пропусна добра възможност да се доближи на три точки до 10-тия Ботев (Враца). Именно с водения от Сашо Ангелов отбор ще се води битка за второто място в потока, което гарантира участие и догодина в елита на България.