Витоша загуби с 0:3 гостуването си на Ботев в Пловдив (видео)

Отборът на Витоша (Бистрица) загуби с 0:3 гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Бистричани имаха чудесна възможност да открият рано резултата, след като още в 3-ата минута Орлин Старокин уцели гредата. Минута по-късно обаче Тодор Неделев даде аванс на „канарчетата“ с гол от пряк свободен удар.

В 23-ата минута Жоао Пауло удвои, а в 79-ата минута резервата Стивън Петков оформи крайното 3:0 за „жълто-черните“. Победата за домакините можеше да бъде още по-изразителна, но в 18-ата минута Християн Василев отрази силен удар на Тодор Неделев от бялата точка.

След поражението Витоша продължава да заема 14-ото място в класирането с актив от 6 точки. Тази неделя, от 12:30 часа в Бистрица, тимът приема Септември (София) в среща от предпоследния, 25-ти кръг на редовния сезон в Първа професионална лига.

Ботев (Пловдив) – Витоша (Бистрица) 3:0
1:0 Неделев 5‘